טיפים לנסיעה בטוחה ברכבי side by side

רכבי סייד ביי סייד הפכו פופולאריים במיוחד בשנים האחרונות, בעיקר בשל היכולת לצאת לטיול אקסטרים עם מגוון דגמים ספורטיביים של סוג רכב זה. עם זאת, ישנם מספר טיפים ונקודות חשובות שאותם עליכם לדעת, שיעזרו לכם לצאת ולטייל ולחזור הביתה בשלום. אז מהם הדגשים לנסיעה בטוחה ברכב סייד ביי סייד? הכל בהמשך.

 

טרקטורונים, רכבי סייד ביי סייד, וכלי שטח שונים, נראים כלא מזיקים שאינם יכולים לגרום לתאונה רצינית. לכלים רבים מסוג זה, ישנה קשת בטיחות שנועדה להגן על הנוסעים בעת תאונה. ובכל זאת, למרות ההשערה כי קשת בטיחות הנמצאת מעל לרכבי סייד ביי סייד מגינה עלינו בזמן תאונה, חשוב לדעת כי לא תמיד כך הדבר. תאונות שהתרחשו בשנים האחרונות הוכיחו שהקשת לבדה אינה מגינה על כל מקרי התאונות, ולכן יש לנקוט במספר פעולות מניעה שונות בעיקר בכל הנוגע למניעת פציעות בתאונות רציניות.

חגורות בטיחות 

אנשים רבים אינם חוגרים חגורות בטיחות ברכבי שטח וזאת משום שהם סומכים על כלוב הבטיחות שעוטף את הכלי, שיגן עליהם בזמן תאונה.

אנשים אלה לא יודעים שדווקא מרבית התאונות הקשות קרו דווקא בנהיגה קצרה ללא חגורות בטיחות. העדר חגירה, עלולה להיות מסוכנת ביותר בעיקר בסיבובים מסוכנים וחדים שיכולים לזרוק את הנוסעים מכלי הרכב ולגרום לנזקי גוף חמורים.

כיום ישנם מגוון רכבי סייד ביי סייד, שבהם חגורות בטיחות המיועדות לנסיעה בכביש. יבואני הרכבים מחויבים בהתקנת החגורות, והדבר מוגדר ברישיון הרכב.

ברכבים מותקנות חגורות בטיחות עם ארבעה מוקדי חיבור שתפקידם להגן על הנוסעים במקרים של תאונות לחזית, התהפכות או נפילה על הצד. אם החגורות אינן מתאימות הנהג עלול לעוף מכלי הרכב, ולכן יש להתאים את החגורות או להחליף לחגורות בעלות ארבע נקודות עיגון.

מה תפקיד חגורות הבטיחות

חגורות הבטיחות בכלי רכב סייד ביי סייד תפקידן להישאר את הנהג צמוד לכיסא בזמן תאונה או היפוך הרכב. את החגורות יש להתאים ולכוון ידנית למבנה הגוף של הנהגים והנוסעים ברכב. ההתאמה מאד חשובה בעיקר בעת התאונה, וככל שהיא תהיה טובה יותר – הסיכוי שלכם להיפגע הינו נמוך יותר. חשוב לא לשחרר את החגורה וזאת משום ששחרור החגורה יכול לסכן אתכם בזמן תאונה. קביעת החגורות למושב גם בנקודת העיגון – חשובה ביותר.

מה הצורה הכי טובה להתקנת חגורת בטיחות?

לאחר בדיקות מקיפות, נמצא כי הצורה הטובה ביותר להתקנת חגורות בטיחות היא התקנה בכיסאות באמצעות מסילה מיוחדת המונעת מהחגורות לנוע לצדדים. במושבים סטנדרטיים, ניתן לראות כי חגורות הבטיחות מותקנות משני הצדדים של המושבים בלי יכולת תזוזה. חשוב שהחגורה תהיה מותקנת בין הכתף לצוואר של הנוסעים ושל הנהג.

בטיחות תא הנוסעים

רכבי סייד ביי סייד סובלים מהעדר דפנות מרופדות, וברכבים אלה ישנם מגוון אלמנטים שעלולים להזיק לנוסע ולנהג בשעת תאונה. בין האלמנטים ניתן למצוא: מכשירי קשר וניווט, תאורת לד, קשת בטיחות, מערכות שמע, מראות ועוד. ציוד זה נחשב ציוד מסוכן בשעת תאונה, ולכן חשוב לבדוק כי האלמנטים מחוברים בצורה טובה לכלי הרכב על מנת לצמצם את הנזק בשעת תאונה וגם בזמן טלטלות. עוד חשוב לשים לב כי אין אביזרים חדים שיכולים לפצוע את ראשי הנהג והנוסע, ולהרחיק אלמנטים המהווים סכנה ממכם.

בכל הנוגע למושבי כלי הרכב, חשוב לדעת כי דגמים רבים הינם דגמים מקובעים שאין אופציה לכוון. בנהיגת שטח יש לוודא כי תוכלו לכוונן את הכיסא, וזאת על מנת שתוכלו לנהוג בצורה יעילה ונוחה ללא מרחק רב מידי מההגה או מדוושת הברקס והגז. לכן יש לבצע התאמה של כיסא הנהג בצורה מושלמת לנהיגה שלכם, אפילו על ידי החלפת הכיסא כיסא בטוח יותר למי שברשותו רכב סייד ביי סייד.

חשוב לדעת!

אל תוותרו על הקסדה! כמו ברכיבה על אופנים, אופנוע ועל טרקטורון, גם ברכיבה על רכב סייד ביי סייד אין לוותר על חבישת קסדה. את הקסדה נוסיף לתנאי הבטיחות כמו חגורת הבטיחות וכיסא מותאם ומכוון, ונוודא כי השתמשנו במגני גוף לנהיגה זאת. הקסדה והמגנים ימנעו פציעות חמורות בעת תאונה.

ומה לגבי העובדה שהחוק בארץ לא מחייב חבישת קסדה?

נכון. בארצות הברית ישנו חוק המחייב חבישת קסדה, אך בארץ לא. ולכן, אנו ממליצים להגן בכל זאת על עצמכם מפגיעות חמורות, וזאת על ידי חבישת קסדה.

גם אם לא נוח לכם, אם חם לכם או שאין לכם קסדה – חשוב מאד להשיג קסדה טובה ולחבוש אותה.

לסיכום נאמר כי עד כמה שנהיה נהגים טובים, אנחנו לא יכולים תמיד לשלוט על מה שמתרחש בשטח. ולכן חשוב תמיד להגן על עצמכם בכל האמצעים, מהשינויים וההפתעות הממתינות בשטח.

היו ערניים בזמן הנהיגה, הצטיידו בציוד הבטיחות, במגנים, הדליקו אורות בכל שעות היום, שמרו על מרחק מכלי רכב אחרים בשטח והוציאו כל מה שיכול להגדיל את הפגיעה שלכם. לאחר שביצעתם הכל – צאו לדרך!

Loading...
מעבר לסרגל הכלים